Świat ogrodów

OGRÓD – jak dobrze zaplanować?

  By móc cieszyć się pięknym ogrodem przez cały rok, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pomogą właściwie go zaplanować.   Należy zastanowić się nad:  
  • stylem naszego ogrodu. Ważne jest aby pasował do okolicy i architektury budynku
  • funkcją jaką ma spełniać. Czy ma służyć rekreacji czynnej (miniboisko), biernej (miejsce do opalania, grillowania), czy ma dostarczać nam owoców i warzyw, czy ma być ogrodem dla leniwych czy ogrodników hobbystów? Funkcja ogrodu to najważniejsza kwestia, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania w stosunku do ogrodu
  • kosztem założenia ogrodu. Zależy on przede wszystkim od jego wyposażenia (oświetlenie, automatyczne nawadnianie, elementy malej architektury) oraz wyboru materiałów (kruszyw, nawierzchni)
  Planując ogród warto skorzystać z usług wykwalifikowanego architekta krajobrazu, który pomoże nadać naszym wizją realny kształt oraz pomoże w wyborze materiałów. Jeśli urządzanie działki rozpoczniemy od wykonania planu zagospodarowania unikniemy wielu błędów. Planowane nasadzenia nie będą przypadkowe a rośliny dobrane do warunków jakie panują na działce.