Jak wkomponować kostkę w ogród?

Kostka brukowa to od lat jeden z najpopularniejszych materiałów pozwalających na wykończenie pojazdu, ścieżek oraz placu wokół nieruchomości. Doskonale sprawdza się również w ogrodach, pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób wkomponować kostkę w taką przestrzeń?

Strefa do spędzania wolnego czasu

Dopasowanie kostki brukowej do otoczenia naprawdę nie jest trudne, co wynika z faktu, że zdecydowana większość jej kolorów doskonale współgra z roślinnością. Z tego też powodu materiał świetnie sprawdzi się m.in. do budowy przydomowych tarasów. Co ważne, taki taras nie musi być ulokowany tuż przy domu. Jeśli bowiem pozwala na to przestrzeń, z miejscem do spędzania wolnego czasu warto wyjść nieco dalej w głąb ogrodu i tam zaaranżować strefę wypoczynkową. Kostka brukowa sprawdzi się do tego doskonale, gdyż utwardzi podłoże i pozwoli na postawienie na nim mebli, grilla, a także parawanu chroniącego przed słońcem.

Ścieżki ogrodowe z kostki brukowej

Kostka brukowa doskonale posłuży również do budowy ścieżek ogrodowych. Co jednak zrobić, aby były one dobrze w niego wpasowane? Warto przede wszystkim przemyśleć ich układ i postarać się zbalansować stosunek kostki do powierzchni trawy i roślinności. Dobrze więc, aby takie ścieżki nie były ani zbyt szerokie, ani zbyt wąskie. Warto w tym zakresie poradzić się projektanta ogrodów, który doradzi, gdzie ulokować ścieżki z kostki brukowej tak, aby prezentowały się naprawdę estetycznie.

Kostka przy rabatach i skalniakach

Wykończenie tarasu oraz ścieżki ogrodowej kostką brukową to niejedyne sposoby na połączenie jej z ogrodem. Świetnie sprawdzi się ona bowiem również do wizualnego oddzielania rabat i skalniaków. Wówczas pozwoli stworzyć swego rodzaju ramę dla roślinności, dzięki czemu będzie się ona prezentowała jeszcze bardziej urokliwie.

Wkomponowanie kostki brukowej w ogród nie jest trudne, materiał ten jest bowiem bardzo wdzięczny i o ile całość zostanie dobrze ułożona, doskonały efekt jest gwarantowany. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad wykończeniem ogrodu kostką brukową, koniecznie zapoznaj się z naszą kompleksową ofertą.